قیمت اجناس بعد از حذف چهار صفر از پول ملی
مرداد ۱۲, ۱۳۹۸
فراخوان نظرخواهی درباره کتابچه جامعه الزامات پرداخت‌یاری
مرداد ۱۳, ۱۳۹۸

تاکید مجدد وزارت اقتصاد بر رعایت نرخ سود سپرده و تسهیلات بانک‌ها

به گزارش خبرگزاری فارس، معاون بیمه و بانک وزارت اقتصاد در مورد نامه‌ای که به مدیران عامل بانک‌های دولتی مبنی بر رعایت نرخ سود سپرده‌ها و تسهیلات داشته است، گفت: به عنوان معاون بیمه و بانک در این نامهاعلام کردم که وزارت اقتصاد تاکید مجدد بر رعایت نرخ سود سپرده‌ها و تسهیلات در بانک‌های دولتی دارد.

وی افزود: در حال حاضر سپرد‌ه‌های بلند مدت در بانک‌ها نداریم و حداکثر زمان سپرده بانکی یکساله است که با نرخ سود ۱۵ درصد محاسبه می‌شود.

معمارنژاد گفت: البته بانک‌ها می‌توانند برای صدور گواهی سپرده مجوزهای خاص را از بانک مرکزی بگیرند و سود گواهی سپرده با مجوز بانک مرکزی که به صورت یکساله است بیش از این رقم باشد.

معاون بیمه و بانک وزارت اقتصاد تاکید کرد: نکته جالب در سیاست بانک مرکزی این است که بانک مرکزی سود سپرد‌های بانکی را از روزشمار تبدیل به سود ماه‌شمار و ماهانه کرده است و این براساس مصوبه شورای پول و اعتبار بوده است.

در نامه معمارنژاد به بانک‌های دولتی شامل بانک ملی،‌کشاورزی، مسکن، سپه، تجارت، ملت،‌صادرات توسعه صادرات ایران ، صنعت و معدن، رفاه کارگران، توسعه تعاون، پست بانک و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران آمده‌ است در مورد رعایت نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار مجددا تاکید می‌شود تمامی بانک‌های دولتی و خصوصی شده ملزم به رعایت نرخ‌ها و سایر مصوبات شورای پول و اعتبار بوده و مدیران عامل بانک‌ها مسئولیت حسن انجام این امر را برعهده خواهند داشت.